zpravy

O titul Zlatý Ámos se bude ucházet 55 učitelů nominovaných žáky

06. 01. 2015

(čtk) O titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v České republice se bude letos ucházet 55 pedagogů. Do 22. ročníku tradiční ankety je přihlásili jejich žáci a studenti. Se 13 nominacemi má největší zastoupení Praha. Metropole tak tentokrát předstihla Moravskoslezský kraj, jenž v posledních ročnících ankety v počtu nominací pravidelně vítězil. V tiskové zprávě to sdělila Dětská tisková agentura, jež anketu pořádá.  
    Moravskoslezský kraj je druhý s osmi nominacemi, sedm nominovaných učitelů působí ve středních Čechách. "Z počtu přihlášených mám samozřejmě radost, je to jeden z nejsilnějších ročníků. Nejvíc mě těší, že alespoň jednoho zástupce má v anketě každý kraj. To se podařilo za těch 22 let teprve podruhé," uvedl ředitel ankety Slávek Hrzal. 
    Zhruba tři čtvrtiny přihlášených tvoří učitelky. Třináct z nich učí na prvním stupni základních škol. Z učitelů jednotlivých předmětů jsou s devíti nejvíce zastoupeni češtináři, po sedmi nominovaných se věnuje matematice a angličtině. 
    V lednu a únoru se uskuteční regionální kola, jejichž vítězové postoupí do semifinále naplánovaného na 5. března. Finále bude 27. března hostit hotel Olšanka v Praze. Vedle Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování prostřednictvím SMS také Ámos sympaťák. Navíc partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele chemie a fyziky. 
    V prvním ročníku ankety ve školním roce 1993/1994 zvolili žáci Zlatým Ámosem profesora obchodní akademie ve Vlašimi Petra Martínka. Naposledy si korunu "královny českých učitelek a učitelů" nasadila Ivanka Hájková z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově.
 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis