zpravy

Zlatuška zůstane v čele sněmovního školského výboru

12. 02. 2015

(čtk) Poslanec ANO Jiří Zlatuška zůstane ve funkci předsedy sněmovního školského výboru. Rozhodl o tom poslanecký klub vládního hnutí, sdělil  mluvčí ANO Jaromír Hasoň. Vedení klubu podle poslanců nemělo výměnu Zlatušky navrhovat. Zlatuška uvedl, že šlo o chybu v komunikaci.

Výbor odvolal svého předsedu na neohlášeném zasedání na návrh vedení poslaneckého klubu hnutí ANO. Zlatuška podle svých slov svolal jednání výboru kvůli jedinému bodu, kterým byla výměna místopředsedy za sociální demokracii. Následně mu prý ale stranická kolegyně a členka výboru Ivana Dobešová spolu s místopředsedou frakce ANO Bronislavem Schwarzem sdělili, že klub rozhodl o tom, že má skončit.

"Poslanecký klub jednal o situaci asi dvě hodiny a v tajném hlasování potvrdil panu Zlatuškovi důvěru," uvedl v tiskové zprávě předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. "Poslanci zároveň konstatovali, že způsob, jakým během dne na jednání školského výboru vyslovilo vedení klubu Jiřímu Zlatuškovi nedůvěru, byl nešťastný," dodal mluvčí Hasoň.

"Šlo spíš o chybu v komunikaci a komunikaci mezi sebou musíme zlepšovat obecně. Samozřejmě si rozhodnutí svých kolegů z klubu vážím. Ukazuje, že školství je složitá problematika, kterou bere hnutí ANO vážně," reagoval Zlatuška, za kterého se dnes postavila Česká středoškolská unie.

Schwarz dříve uvedl, že Zlatuška nekomunikoval s vlastními poslanci ani s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). "Neměli jsme v něm jistotu, že prosazuje náš program," řekl místopředseda frakce. Často se prý stávalo, že Zlatuška hlasoval jinak než ostatní členové klubu hnutí ANO. Například jako jediný poslanec se postavil proti ratifikaci smlouvy se Slovenskem o uznávání dokladů o vzdělání. Zlatuška takovou argumentaci považuje za zvláštní vzhledem k tomu, že sepsal většinu programu ANO pro oblast školství a účastnil se i vyjednávání o koaliční smlouvě v této oblasti.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz