zpravy

Uherské Hradiště vybaví další školky zahradami v přírodním stylu

16. 02. 2015

(čtk) Uherské Hradiště vybaví další dvě mateřské školy zahradami v přírodním stylu, řekl starosta Stanislav Blaha (ODS). Nepůjde o typizovaná hřiště s obvyklými hracími prvky, ale o zahrady například s jezírky či broukovištěm. Město jimi už loni s pomocí evropské dotace vybavilo zahrady čtyř mateřských škol. 
    "Je to takový moderní trend, který se vkládá do školních zahrad. Dvě žádosti, které znovu dostáváme do hry, neuspěly v prvním kole. Díky tomu, že v dotačním titulu zůstávají ještě volné finanční prostředky, jsme byli osloveni a chystáme se k realizaci," uvedl Blaha. 
    Novou zahradu by měly ještě letos mít děti navštěvující mateřskou školu Komenského náměstí a základní a mateřskou školu speciální, kterou sice na rozdíl od prvně jmenované nezřizuje město, ale její zahrada se nachází na městském pozemku. Náklady na revitalizaci obou zahrad by se podle Blahy měly pohybovat kolem 2,7 milionu korun. 
    Město již loni vybavilo zahradami v přírodním stylu mateřské školy Jarošov, Husova, Míkovice a Lomená. V budoucnu by měly být přírodními prvky vybaveny i další školky. Uherské Hradiště jich zřizuje jedenáct. Město v minulých letech investovalo velké peníze do oprav školních budov, nyní jsou na řadě zahrady. 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz