zpravy

Uherské Hradiště vybaví další školky zahradami v přírodním stylu

16. 02. 2015

(čtk) Uherské Hradiště vybaví další dvě mateřské školy zahradami v přírodním stylu, řekl starosta Stanislav Blaha (ODS). Nepůjde o typizovaná hřiště s obvyklými hracími prvky, ale o zahrady například s jezírky či broukovištěm. Město jimi už loni s pomocí evropské dotace vybavilo zahrady čtyř mateřských škol. 
    "Je to takový moderní trend, který se vkládá do školních zahrad. Dvě žádosti, které znovu dostáváme do hry, neuspěly v prvním kole. Díky tomu, že v dotačním titulu zůstávají ještě volné finanční prostředky, jsme byli osloveni a chystáme se k realizaci," uvedl Blaha. 
    Novou zahradu by měly ještě letos mít děti navštěvující mateřskou školu Komenského náměstí a základní a mateřskou školu speciální, kterou sice na rozdíl od prvně jmenované nezřizuje město, ale její zahrada se nachází na městském pozemku. Náklady na revitalizaci obou zahrad by se podle Blahy měly pohybovat kolem 2,7 milionu korun. 
    Město již loni vybavilo zahradami v přírodním stylu mateřské školy Jarošov, Husova, Míkovice a Lomená. V budoucnu by měly být přírodními prvky vybaveny i další školky. Uherské Hradiště jich zřizuje jedenáct. Město v minulých letech investovalo velké peníze do oprav školních budov, nyní jsou na řadě zahrady. 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz