zpravy

MŠMT podporuje technické vzdělávání

05. 10. 2015

(mšmt) Letos probíhá projekt Rok průmyslu a technického vzdělávání, který má zvýšit zájem veřejnosti o průmysl a o technické obory. Mimo tento projekt realizuje ministerstvo školství také celou řadu dalších opatření na podporu technického a odborného vzdělávání.

Ministerstvo školství podporuje odborné a technické vzdělávání. Na zvyšování kvality se podílí několik opatření už od předškolního vzdělávání. „Kvalitu odborné přípravy zvyšuje například rozšíření polytechnické výchovy už v mateřských školách, praktické vyučování žáků přímo na pracovištích zaměstnavatelů, nebo spolupráce firem s kraji,“ říká ministryně školství Valachová a dále dodává: „Ministerstvo školství kromě toho technické a odborné vzdělávání podporuje také rozvojovým programem, který má za cíl zajistit lepší kvalitu a úroveň středního odborného vzdělávání.“

Na zvyšování kvality odborného vzdělávání se podílejí také výzvy OP VVV, které se zaměřují na zvýšení spolupráce škol a firem při realizaci vzdělávání, další vzdělávání pedagogických pracovníků v prostředí firem, zvýšení kapacity i kvality kariérového poradenství. V posledních letech dochází k pozitivnímu trendu v zájmu žáků o studium technických oborů vzdělání na středních školách. Obdobný pozitivní trend lze vysledovat také u technicky zaměřených oborů, které tvoří největší skupinu mezi všemi disciplínami vysokoškolského studia. V posledních pěti letech tyto technické obory výrazně posilují.

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz