zpravy

Pohár Josefa Masopusta vyhlášen Nejlepší grassroots akcí roku 2015

19. 01. 2016

FAČR pravidelně každý rok vyhlašuje na Galavečeru Grassroots fotbalu vítěze anket mládežnického fotbalu, fotbalu žen a futsalu v kategoriích nejlepší hráči, talenty a trenéři. Součástí galavečera byla tradičně také ocenění v oblasti fair play, Grassroots aktivit a sociálně charitativních akcí. Galavečer se konal 10. ledna 2016 jako tradičně v nádherných prostorách pražského paláce Žofín. 

Nejlepší grassroots akcí roku 2015 byl na této slavnostní akci FAČR vyhlášen v neděli 10. ledna 2016 Pohár Josefa Masopusta. 

Organizátory tohoto skvělého fotbalového turnaje pro studenty středních škol jsou Klub přátel Josefa Masopusta a Asociace školních sportovních klubů ČR. Posledního ročníku se zúčastnilo více než 9000 studentů.

Ocenění Grassroots akce roku 2015 převzali z rukou generálního sekretáře FAČR pana Rudolfa Řepky pánové Petr Procházka, manažer projektu Pohár Josefa Masopusta z Klubu přátel Josefa Masopusta a Václav Lešanovský, prezident Asociace školních sportovních klubů ČR.

Za školní tým mohou nastoupit studenti denního studia. Organizace jednotlivých turnajů se odvíjí od počtu zúčastněných týmů. Pohár je putovní.

V průběhu turnaje jsou k vidění výborné fotbalové výkony, které však nejsou v tomto projektu to nejzásadnější. Tím je připomínka osobnosti Josefa Masopusta, skvělého člověka a výjimečného sportovce. Ač se fotbal hraje na góly, v tomto případě nejsou výsledky až tak důležité.

Klub přátel Josefa Masopusta (www.kpjm.cz)

Klub přátel Josefa Masopusta vznikl jako sdružení, které si vytyčilo za cíl propagaci a připomínání hodnot, které svou osobností pan Josef Masopust ztělesňuje. KPJM je iniciátorem a autorem myšlenky organizace soutěže Pohár Josefa Masopusta.

Asociace školních sportovních klubů (www.assk.cz)

je sportovním a tělovýchovným spolkem učitelů a profesorů tělocviku na základních a středních školách v celé České republice. AŠSK byla založena na podzim roku 1992. V současné době působí již ve všech okresech České republiky a sdružuje více než 250 000 žáků základních a studentů středních škol.

 

Prezident AŠSK Václav Lešanovský uvedl: „Jsme velmi potěšeni a hrdí na to, že jsme spolu s Klubem přátel Josefa Masopusta obdrželi ocenění Nejlepší grassroots akce 2015, protože je důkazem toho, že je práce učitelů a profesorů na školách velmi kladně hodnocena. Vážíme si našeho partnera Klubu přátel Josefa Masopusta a také našich partnerů v tomto projektu, kterými jsou FAČR a společnosti CTS goup, AuditepDatep, rezidence Kavčí hory, ČAFH i podpory mediálních partnerů isport.cz, Sport, Góóól, Deník a Radiožurnál. Toto ocenění je pro nás povzbuzením pro další ročníky tohoto projektu."


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz