zpravy

TOP 09 obvinila vedení kraje z propagandy, vadí jí učebnice

15. 09. 2016

(čtk) TOP 09 obvinila vedení Ústeckého kraje ze zneužití školáků k předvolební propagandě. Vadí jí učebnice angličtiny pro základní školy, ve kterých je úvodní slovo hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) doplněné jeho fotografií, řekla regionální manažerka TOP 09 Radka Ostřížová. Vedení kraje kritiku odmítlo. Podle mluvčí kraje Lucie Dosedělové nestála kraj učebnice ani korunu, školy ji navíc dostávají už druhým rokem. 

Učebnice Anglické gramatické hry je určená žákům šestých tříd základních škol. Slovo hejtmana Bubeníčka je hned na první straně. "Že se učebnice angličtiny platí z krajských financí, ani tak nevadí, i když bychom mohli polemizovat o tom, zda má kraj z veřejných prostředků dotovat studijní materiál institucím, jejichž zřizovatelem není. Mnohem horší je, že ta učební pomůcka slouží jako politická propagace před krajskými volbami," řekl ČTK lídr kandidátky TOP 09 do krajského zastupitelstva Michal Kučera. Podle TOP 09 jde o politickou reklamu před nadcházejícími volbami.

Vedení kraje tvrzení o zneužití učebnice odmítlo. "Já si nemyslím, že je to ovlivňování, koho mají volit, až jim bude 18 let. Nevšiml jsem si, že by tam bylo, která strana to vydává. Vydává ji Ústecký kraj a zatím jsem hejtmanem Ústeckého kraje," řekl ČTK Bubeníček. Kromě učebnice dostaly školy pro děti i hru domino.

Podle Dosedělové obdržely školy totožnou učebnici už loni. Letos v červnu zastupitelstvo schválilo milionovou dotaci na dotisk. "Učebnice Anglické gramatické hry vydáváme už od loňského roku a pro letošní rok jsme pouze zařídili dotisk těchto učebnic," řekla ČTK mluvčí kraje. Podle Bubeníčka navíc kraj učebnice nestojí ani korunu, peníze na ně byly z daru soukromé společnosti. "Je to ve spolupráci s Vršanskou uhelnou, se kterou spolupracujeme jako s ostatními těžebními společnostmi v našem kraji. To by se mohla objevit i kritika, že z peněz, které dostáváme od Severočeských dolů nebo ČEZ, se zase rekonstruují školy," uvedl.

 

KSČM bude v letošních krajských volbách obhajovat vítězství, od roku 2012 vede Ústecký kraj v koalici s ČSSD. TOP 09 nepřekročila v posledních volbách pětiprocentní hranici a v krajském zastupitelstvu není.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz