zpravy

Startuje šestý ročník mezinárodní jazykové soutěže Best in English

14. 11. 2016

Pro všechny středoškolské učitele anglického jazyka, které zajímá srovnání jejich studentů nejen v rámci jejich kraje, ale také celého státu i Evropy, již brzy nastane jeden z významných momentů školního roku. Pro stovky českých, slovenských i evropských středních škol se středa 30. listopadu ponese v duchu mezinárodní online jazykové soutěže Best in English, která se bude letos konat už po šesté.

"Na Best in English mě nejvíc baví, že ji můžeme libovolně rozvíjet nejen geograficky, ale také různými návaznými projekty mezinárodní spolupráce. Nicméně hlavním cílem je, aby soutěž studenty bavila a aby si uvědomili, jak je kvalitní jazyková výbava v dnešní době důležitá,‘‘ uvádí Jindřich Josífek, projektový manažer soutěže. V minulém roce se soutěže Best in English zúčastnilo 10 985 studentů ze 479 škol a 19 zemí.

Soutěž je plně online a dostupná je pro studenty i školy zcela zdarma, bez jakéhokoliv poplatku. Na nejlépe umístěné studenty čeká zasloužený vánoční dárek v podobě mnoha věcných cen, výherce obdrží poukázku na měsíční jazykový kurz ve škole v Kanadě.

Soutěže se mohou bezplatně zúčastnit všechny střední školy, gymnázia a střední odborná učiliště, které nepocházejí ze země, kde je angličtina mateřským jazykem, a které dokážou nominovat nejméně 10 studentů pro účast v soutěži. Obtížnost testu je stanovena na úroveň B1 – C1 dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a časový limit na vyplnění testu je 60 minut. Vyhrává student s nejvyšším skóre, v případě shody rozhoduje o vítězství rychlost dokončení testu.

Soutěž je pořádána pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a za pomoci českých úřadů i zastupitelských úřadů v zahraničí. Hlavním organizátorem je nezisková společnost Institut rozvoje kompetencí ve spolupráci s agenturou Czech-us, která už třináctým rokem umožňuje českým a slovenským studentům a mladým lidem cestovat, pracovat a studovat v několika zemích světa. Pro studenty a školy, které spíše zajímá jazyk německý, je také pořádána soutěž Němčinář roku / Best in Deutsch.

 

Více informací o soutěži, technických požadavcích a online registraci naleznete na www.bestinenglish.org.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_6.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz