zpravy

Středočeský kraj změní systém financování sportovních center

28. 02. 2017

(čtk) Středočeský kraj chce změnit financování sportovních center mládeže. Současný stav, kdy má 18 center automaticky nárok na podporu z krajského rozpočtu, je podle radního pro školství Jana Skopečka (ODS) příliš uzavřený a zakonzervovaný. Bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD), který je nyní v opozici, s plánovanými změnami nesouhlasí. 

"Osmnáct sportovních center, která byla dosud financována z rozpočtu Středočeského kraje, podle mého názoru ne ve všech případech vznikalo pouze s logikou sportovní, územní a spravedlivou. Myslím si, že v řadě případů hrála do značné míry roli i politická síla, která nakonec rozhodla, že ten či onen sport bude mít centrum v tom či onom místě," tvrdí Skopeček. Vedení hejtmanství chce podle něj stanovit nová pravidla pro získání podpory od kraje.

"Myslím si, že to je obrovská chyba, protože sportovní centra vychovávala mladou generaci sportovců," řekl ČTK Petera. Poukázal na to, že centra mají projekty připraveny na více let a nyní jsou ohroženy. "Většinou se ten cyklus dělá na tři roky," uvedl Petera.

Středočeský kraj loni vydal na podporu sportovně talentované mládeže organizované ve sportovních centrech kolem 17 milionů korun. Sportovní střediska se zaměřují mimo jiné na atletiku, hokej, basketbal, florbal, fotbal, plavání, badminton, cyklistiku, ragby či kanoistiku. Nové vedení kraje už podle Skopečka obdrželo například žádost o zřízení nového centra pro mladé tenisty.

 

Radní také považuje za nesmyslné financovat centra prostřednictvím středních škol. Do budoucna by to podle něj mohlo být například přes krajské oddělení sportu. Petera namítl, že šlo o užší spolupráci se školami, centra také využívala jejich zázemí například pro ubytování.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2.png
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  1543878000_mikroskop.gif
  linka-bezpeci_125x125.png
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  38%
  34%
  28%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz