zpravy

Ústecká univerzita v Kadani znovu nabízí studium ekonomiky

28. 02. 2017

(čtk) Sociálně ekonomická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) chce v nadcházejícím akademickém roce v Kadani opět otevřít studium ekonomiky. Pokud se podaří získat dostatek uchazečů, otevře se program celoživotního vzdělávání v prostorách kadaňského gymnázia již podruhé. V Kadani bude možné studovat první dva ročníky bakalářského programu, řekla  proděkanka fakulty Kateřina Felixová. 

"V Kadani posluchači celoživotního vzdělávání vystudují čtyři semestry. Poté nastupují po absolvování přijímacího řízení k řádnému studiu do Ústí nad Labem. V podstatě nastupují do třetího ročníku. Z úspěšně absolvovaného celoživotního vzdělávání jsou jim uznány zápočty a zkoušky. To znamená, že studenti po roce řádného studia v Ústí nad Labem mohou ukončit studium titulem bakalář," řekla Felixová.

Aby se studium otevřelo, je potřeba, aby se přihlásilo alespoň 20 uchazečů. Ti budou ke studiu přijati bez přijímacích zkoušek. Studium je placené, probíhá vždy v blocích v pátek a v sobotu zhruba jednou za tři týdny. Na kadaňské gymnázium za posluchači dojíždějí pedagogové z ústecké univerzity.

Poprvé UJEP studium v Kadani otevřela v roce 2015. Přihlásilo se přes 20 uchazečů, z nichž 11 nyní v Kadani dokončuje poslední semestr. V roce 2016 se kvůli nedostatku zájemců studium neotevřelo. "Do budoucna plánujeme, že by bylo v Kadani možné vystudovat dva semestry magisterského studia. Zbývající dva semestry pro získání titulu inženýr by bylo opět možné dokončit v Ústí nad Labem," uvedla Felixová.

 

Podle kadaňského starosty Jiřího Kulhánka (ODS) spolupráce s univerzitou neznamená pro město téměř žádné náklady. Dostupnost vysoké školy ve městě může naopak zpomalit odliv mladých lidí z regionu.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis