zpravy

Ústecká univerzita v Kadani znovu nabízí studium ekonomiky

28. 02. 2017

(čtk) Sociálně ekonomická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) chce v nadcházejícím akademickém roce v Kadani opět otevřít studium ekonomiky. Pokud se podaří získat dostatek uchazečů, otevře se program celoživotního vzdělávání v prostorách kadaňského gymnázia již podruhé. V Kadani bude možné studovat první dva ročníky bakalářského programu, řekla  proděkanka fakulty Kateřina Felixová. 

"V Kadani posluchači celoživotního vzdělávání vystudují čtyři semestry. Poté nastupují po absolvování přijímacího řízení k řádnému studiu do Ústí nad Labem. V podstatě nastupují do třetího ročníku. Z úspěšně absolvovaného celoživotního vzdělávání jsou jim uznány zápočty a zkoušky. To znamená, že studenti po roce řádného studia v Ústí nad Labem mohou ukončit studium titulem bakalář," řekla Felixová.

Aby se studium otevřelo, je potřeba, aby se přihlásilo alespoň 20 uchazečů. Ti budou ke studiu přijati bez přijímacích zkoušek. Studium je placené, probíhá vždy v blocích v pátek a v sobotu zhruba jednou za tři týdny. Na kadaňské gymnázium za posluchači dojíždějí pedagogové z ústecké univerzity.

Poprvé UJEP studium v Kadani otevřela v roce 2015. Přihlásilo se přes 20 uchazečů, z nichž 11 nyní v Kadani dokončuje poslední semestr. V roce 2016 se kvůli nedostatku zájemců studium neotevřelo. "Do budoucna plánujeme, že by bylo v Kadani možné vystudovat dva semestry magisterského studia. Zbývající dva semestry pro získání titulu inženýr by bylo opět možné dokončit v Ústí nad Labem," uvedla Felixová.

 

Podle kadaňského starosty Jiřího Kulhánka (ODS) spolupráce s univerzitou neznamená pro město téměř žádné náklady. Dostupnost vysoké školy ve městě může naopak zpomalit odliv mladých lidí z regionu.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz