zpravy

Praha rozdělí mezi pětici radnic více než 17 milionů korun

21. 11. 2017

(čtk) Praha rozdělí mezi pět radnic více než 17 milionů korun. Městské části peníze využijí na opravu památek, ve školách nebo na rekonstrukci silnice. Nejvyšší částku dostane městská část Praha-Běchovice, deset milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. S přidělením peněz musí ještě souhlasit pražští zastupitelé.

Běchovická radnice dostane peníze na opravu kulturní památky Stará pošta. Objekt u silnice, která spojuje Prahu s Kolínem, býval přepřahací stanicí pro poštovní vozy.

Druhou nejvyšší částku dostane Praha-Zličín. Za 3,2 milionu korun upraví pozemky na Sobíně. "Jedná se o poměrně velkou plochu za Sobínským rybníkem, na jejíž komplexní revitalizaci nemá městská část dostatek finančních prostředků," píše se v dokumentu.

Dva miliony korun má dostat Praha 14 na koupi vybavení pro kuchyně v základních školách Hloubětínská, Šimanovská a Bří Venclíků. Radnice za peníze koupí konvektomaty a varný kotel. Koloděje obdrží 1,3 milionu na revitalizaci bývalého areálu zdraví, kde má vzniknout tréninkový prostor pro hasiče.

Řeporyje potřebují peníze na opravu silnice Radouňová, kterou poničily srpnové přívalové deště. Od města by měla dostat 804.000 korun.

 

Pražští zastupitelé by měli přidělení peněz projednat na svém zasedání 30. listopadu.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/un_390x60_rmj.jpg
  reklama
  akcent_09-19_125x125.gif
  ucebnice
  1590530400_polartraver.gif
  anketa
  Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  35%
  41%
  24%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz