zpravy

Kraje a ministerstvo budou jednat o penězích pro učitele

27. 11. 2017

(čtk) Zástupci krajů budou v úterý na poradě s ministerstvem školství jednat o chybějících penězích na listopadové navýšení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků škol. Kraje dostaly z ministerstva na tento účel o 1,3 procenta méně peněz, než původně měly dostat. Podle ministerstva jde celkem zhruba o 25 milionů korun. Rozdíl proti původnímu výpočtu vznikl v důsledku vyššího počtu učitelů a nepedagogických zaměstnanců, kteří jsou v letošním roce na školách, uvedl úřad. 

Vláda v září schválila růst tarifů učitelů o 15 procent a nepedagogických pracovníků ve veřejné správě o deset procent od listopadu. V té době ministerstvo ještě neznalo počet zaměstnanců v novém školním roce, a proto vypočítalo peníze na zbývající dva letošní měsíce podle počtu zaměstnanců škol k loňskému 30. září. Nakonec ale peníze rozepsalo podle aktuálního počtu učitelů a nepedagogických pracovníků ve školství, kterých ve školách přibylo. Rozdíl činí asi 7785 úvazků, uvedl úřad.

Současná situace podle ministerstva potvrdila, že nynější systém financování podle republikových normativů a rozvojových programů není dobrý, protože nedokáže pružně reagovat na změny během roku. To by se mělo změnit s novým způsobem financování regionálního školství podle počtu odučených hodin od 1. ledna 2019.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/muvs_390x60_2021.png
  reklama
  1604012400_polar_125x125.jpg
  ucebnice
  anketa
  Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  36%
  35%
  29%
  dts 2021_web.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

  php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey sohbet cialis