zpravy

Prohlášení účastníků konference církevního školství

01. 12. 2017

Ve dnech 14. - 16. 11. 2017 proběhla každoroční Konference církevních škol a školských zařízení. V Hradci Králové se sešlo na 140 účastníků (od MŠ po VOŠ) napříč ekumenickým spektrem. 

Ředitelé a zástupci zřizovatelů přijali na závěr následující prohlášení:

Církevní školy a školská zařízení vykonávají stejně jako školy veřejných a soukromých zřizovatelů veřejnou službu. Jsou otevřeny všem zájemcům a napomáhají k prosazování demokratických principů vzdělávací politiky ve smyslu spravedlivého přístupu ke vzdělávacím příležitostem, při respektování svobodné volby vzdělávací cesty pro občana ČR zaručené Listinou základních práv a svobod.  Církevní školy se aktivně zapojují do veškerých vzdělávacích iniciativ včetně inkluze.

Kvalita církevního školství je objektivně zmapovaná Českou školní inspekcí a církevní školy jsou opakovaně hodnoceny jako jedny z nejlepších škol v ČR.

Vítáme celospolečenskou shodu na potřebě navýšit finanční ohodnocení pedagogů. Považujeme však za nespravedlivé, že se toto navýšení ze strany státu již několik let projevuje ve financování církevního školství s přibližně ročním zpožděním.

Z výše uvedených důvodů apelujeme na MŠMT, aby ve spolupráci s pověřenými zástupci církevního školství začalo řešit již nepřehlédnutelný rozdíl mezi financováním veřejného a církevního školství.

Česká biskupská konference                           

Mgr. Martin Čech

 

vedoucí Sekce církevního školství ČBK


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama

  ucebnice
  image 2_240x200.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  25%
  60%
  15%
  termaly_losiny_2018.jpg
  cesko-nem_fond.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz