zpravy

Žákům v několika školách v Ústeckém kraji začne volno dřív

18. 06. 2018

(čtk) Žákům v několika školách v Ústeckém kraji začnou letní prázdniny dřív. Školní budovy obsadí dělníci, kteří budou vyměňovat okna, podlahy či doplňovat vybavení. Volno využívají zřizovatelé k rozsáhlejším opravám samotných budov i areálů. 

O tři dny dříve skončí letošní školní rok na Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem. Škola jako první v krajském městě uspěla se žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu a získala 13 milionů korun na moderní učebny fyziky a chemie. Projekt zahrnuje počítačově řízené učebny, kompletní vybavení a pomůcky. Nezbytné jsou ale stavební práce.

"Podmínkou je také bezbariérovost a vzhledem k tomu, že učebny jsou v prvním ve třetím podlaží, vyšlo nám místo nějakých schodolezů lépe udělat výtah. Takže budeme přistavovat výtahovou šachtu a dělat další věci, které se týkají sociálních zázemí pro vozíčkáře," vysvětlil ředitel školy Martin Alinče. Kvůli úpravám ve škole začne později i školní rok 2018/2019. Děti půjdou do školy poprvé 6. září.

Vysvědčení s předstihem obdrží také školáci z ústecké ZŠ Stříbrnická. "Přes léto probíhá oprava a údržba škol. Řeší se požadavky krajské hygienické stanice, havarijní stavy na příspěvkových organizacích a dále naplnění alespoň části požadavků škol," řekla ČTK mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Ústí nad Labem investovalo loni do škol 12,7 milionu korun. Školám také přispělo částkou 628.000 korun především na nákup nového kuchyňského vybavení.

V Mostě příští školní rok pravděpodobně začne později v Základní škole Jakuba Arbesa, kde řemeslníci v půdních prostorách vybudují tři nové učebny. Doplní kvůli tomu výtah a inženýrské sítě.

 

Most investuje do škol a školského zařízení podle mluvčí magistrátu Aleny Sedláčkové každoročně zhruba 15 milionů korun. Pro letošní prázdniny naplánovalo město na školách práce za 5,3 milionu korun a v mateřských školách v celkové částce téměř pět milionů korun. Dalších 3,3 milionu korun budou stát práce v základních uměleckých školách.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
  reklama
  ucebnice
  vizab_240x100.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz