zpravy

Na veletrhu vzdělávání, který byl dnes zahájen, je 289 institucí

22. 01. 2019

(čtk) Na 289 vzdělávacích institucí z 15 zemí se představuje na veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který byl dnes zahájen v pražských Letňanech. Ze zahraničních škol jsou nejvíce zastoupeny britské, nejvzdálenější vystavující instituce je singapurská. Při zahájení veletrhu, který potrvá do 24. ledna, to řekl jeho organizátor Pavel Mikula. 

Cílovou skupinu veletrhu tvoří zejména studenti posledních ročníků středních škol, kteří uvažují o dalším vzdělání, uvedl Mikula. Návštěvníci se mohou registrovat na webových stránkách veletrhu. K pondělnímu večeru tak učinilo 5965 studentů a více než 300 pedagogů, což v obou případech představuje výrazný nárůst počtu zájemců proti loňským ročníkům, poznamenal Mikula.

Veletrh podle Mikuly může pomoci studentům lépe se v dalším studiu zorientovat a zároveň mohou prostřednictvím místního testovacího centra zjistit, pro jaký typ vzdělávání mají předpoklady. Zájem pedagogů podle organizátora rovněž roste, mimo jiné díky tomu, že na místě je pedagogické centrum nabízející speciální program, jim určený.

U vstupu do veletržní haly je koutek s laptopy, kde si studenti, kteří si nejsou jisti, co chtějí studovat, mohou vyplnit kvíz. Po zodpovězení všech otázek se student dozví, do jaké typové kategorie spadá, zda je například spíše technický typ, nebo se hodí na humanitní studium. Po rozkliknutí se studentovi zobrazí podrobnější seznam oborů, které by ho mohly zajímat, a příslušný seznam vysokých škol.

Na veletrhu je také poradenský servis, který studentům pomůže vybrat podle výsledků testu či jejich vlastních požadavků vhodný obor, školu, nebo fakultu. Na místě je také centrum karierového poradenství s možností individuálních konzultací.

Veletrh nabízí rovněž doprovodný program, včetně interaktivních koutků. České vysoké učení technické například připravilo roboty, letecký simulátor či vědecko-technický koutek pro dívky. Univerzita Karlova nabízí různé zajímavosti, od simulovaného soudního jednání, přes možnost vyzkoušet si první pomoc a chirurgické šití, moderování zpráv s pomocí čtecího zařízení či vědecké experimenty. Interaktivní koutky mají i další české vysoké školy.

Veletrh, který začal před 25 lety v Brně, se letos v Praze koná po dvanácté. Mimo Prahu je pravidelně v Brně, Nitře a letos v září bude zahájen v Bratislavě. Webové stránky veletrhu jsou přístupné po celý rok.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/mezi-stromy_390x60.jpg
  reklama un

  1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
  reklama
  ac_un_banner_19.gif
  1543878000_mikroskop.gif
  ucebnice
  ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  48%
  32%
  20%
  bitozeves-word.jpg
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz